Penye Şalın Özellikleri Nelerdir?

13 Mart 2022
Penye Şalın Özellikleri Nelerdir?

Penye şalın özellikleri nelerdir konusunda birçok popüler özellikler bulunmaktadır öncelikle penye kumaşlar pamuk iplikleri ile üretilen en kaliteli iplik sınıfında yer almaktadır. Bu sebeple bu tarz bir kumaşla üretilen şallar en kaliteli kumaşlar arasında yer almaktadır. 

Sağlam olmayan ve kalitesiz iplikler ile üretilen şal modelleri de vardır bu noktada aradaki farkı kumaş parlaklığı ve iplerin dokuma sıklığından ayırt edebileceksiniz. Ağır ve penye olan kumaşlar genellikle kalitenin göstergesi olabilmektedir.

Neden Penye Şal Tercih Edilmelidir?

Penye şal modelleri birçok sebepten dolayı tercih edilmektedir fakat bu sebeplerin en önemlisi daaha kolay şekilde şekil almasıdır ve bu sayede tercih edilen penye şal modelleri nefes alan kumaşı ile birlikte terletmez ve en fazla aranan şal modelleri olmaktadır. Penye şal tercih edilmesinin sebepleri bakıldığı zaman,

  • Bu tarz kadın şal modelleri baştan kaymak ve nefes alan rahat kumaşından dolayı terletmediği için ve aynı zamanda iğneleme işlemi gerektirmediği için zahmetsiz bir kullanımı bulunur.

  • Okul, iş veya günlük koşuşturmalarla arasında tesettürlü kadınların da işini kolaylaştırmaktadır bu sebeple en sevilen modellerdir.

  • Penye şalların tercih edilmesindeki bir diğer önemli sebep ise temizlik aşamasının da önemli bir etken olduğudur. Penye kumaş türleri diğer kumaşlar gibi kolaylıkla kırışmaz.

  • Penye şal modelleri uygun sıcaklıkta yıkanarak nemliyken ütülenmesi durumunda kırışıklar açılır üstelik hızlı bir şekilde kurur.

Penye Şal Nasıl Kullanılır?

Penye kadın şal modelleri birçok sebepten dolayı günlük hayatta kurtarıcı olan parçalardır bu sebeple kullanımı çok kolaydır. Özellikle alın kısmına gelen penye kumaş bir miktar katlandığı zaman direkt olarak boyna dolanması kolaydır. Bir omuz kısmından arkaya sallayarak gün içerisinde bozulmadan bu şekilde kullanılabilmektedir.

Ayrıca penye şal modellerimizi incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Penye şal modelleri genellikle boyna dolanır bu sebeple ölçülerde kısa olmaktadır. Örnek olarak daha ince şallarda ölçü 80x180 cm olduğu zaman penye şallar içerisinde bu ölçü de 65x180 cm gibi dar bir model olabilmektedir. En kaliteli ve en uygun fiyatlı penye şal modelleri için Modakaşmir sayfası üzerinden satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.