Sıralama seçin
Sadece Stoktakileri Göster

Şal ve Eşarp İğneleri

Tesettür giyimin en önemli parçalarından bir tanesi de şal ya da eşarpları sabitlemek ve gün içerisinde kayma yaşamadan başörtü takmak için kullanılan iğnelerdir. Eşarp iğnesi, ne çeşit şal ya da eşarp kullanılırsa kullanılsın oldukça önemlidir.

Gün içerisinde hareket etmekten kaynaklanan şal veya eşarp kaymaları yaşanabilmektedir. Bu durum, tesettürlü kadınlar için oldukça zorlayıcıdır. Zira eşarbın kayması, kimsenin olmadığı bir yer bulmak ve eşarbı çıkartıp bir daha düzeltmek anlamına gelmektedir.

Şal iğnesi, başörtünüze vermiş olduğunuz modelin saatler boyunca oynamadan kalması için oldukça önemlidir. Zira hiçbir tesettürlü kadın, eşarbının bozulmasını ve saç ve boyun bölgesinin görünmesini istememektedir.

Şal ve Eşarplarda İğne Nasıl Kullanılır?

Şal iğnesi kullanmak özellikle yeni kapanan kadınlar ve farklı bağlama stillerini denemek isteyen kadınlar tarafından merak edilmektedir. İğne kullanımı şalı nasıl bağlayacağınıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Şal ve eşarp iğnesi ürünlerini çok daha rahat bir şekilde kullanabilmek için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

  1. İlk olarak şal ya da eşarbınızı takmadan saçınızı hazırlamalısınız.
  2. Daha sonra isteğe bağlı olarak topuz tokası kullanabilirsiniz.
  3. Şalı nasıl bağlayacağınıza karar vermeli ve bu doğrultuda eşarbı düz bir şekilde saçınıza yerleştirmelisiniz.
  4. Eşarp ya da şalınızı ne yönden kıvırıp şekillendireceğinize karar verdikten sonra kıvırma yerine iğneyi geçirmelisiniz.
  5. İğnenin saçınıza batmamasına ya da gün içerisinde sizi rahatsız edecek şekilde durmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
  6. Daha sonra eşarbınıza model vermeye devam ederek katlama yerlerine iğne yerleştirerek eşarbınızın gün içerisinde bozulmamasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen şal iğnesi kullanımı, kişiden kişiye ve modelden modele farklılık gösterebilmektedir. Bu bağlamda dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de saçın üst kısmındaki katlama yerine iğne koyarak sabitleme yapmaktır. Günümüzde en çok tercih edilen şal iğne modelleri siyah iğnelerdir.

Şal İğnesi Nasıl Olmalı?

Şal ya da eşarp bağlarken kullanılacak iğnelerin ne çok ince ne de çok kalın olması gerekmektedir. Eğer iğne çok ince olursa, sabitlemede zorluklar yaşanacaktır. İğnenin kalın olması ise, şal ya da eşarpta deformasyonlara sebep olabilir.

Sitemizde yer alan iğne çeşitleri, başörtülere uygun olarak tasarlanmaktadır. Eğer gün boyunca başörtünüzün sabit olmasını ve iğnenin örtünüze zarar vermemesini istiyorsanız, sitemizde yer alan modellere göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.