Desenli Şallar

Desenli Şal Modelleri Modakaşmir'de Şal, Şal Modelleri, Desenli Şal Çeşitleri ve Tüm Diğer Şal Modelleri En Moda Hali, En Ucuz Fiyatları ile Modakaşmir'de.

Desenli Şal Modelleri Modakaşmir'de

DESENLİ ŞALLAR
 
 
 
Desenleri İle Tasarım Yaratan Şal Modelleri
 
            Her mevsim kullanabilen şal modelleri her yaştan bayanın rahatlıkla kullanabileceği tesettür kıyafetlerin tamamlayıcısıdır. En sık kullanılan şal modeli kenarları püsküllü veya özenle işlenmiş dantelli şal modellerinin kullanımının yanında, desenli şal modelleri kareli veya çizgili olacak şekilde herkesin tercihine göre tasarlanmaktadır. Omuz üzerinden kullanılan kare veya üçgen şeklindeki tasarımlar ve başörtüsü olarak da kullanılan şal modelleri kış aylarında yün ve triko modeller olurken, Mevsim geçişlerinde ipek veya saten türü tasarımlar olmaktadır.
 
 Şal Kullanım Alanları
 
            Genellikle tesettür kıyafetlerin tamamlayıcısı durumunda kullanılan desenli şal modelleri, bağımsız kıyafetleri üzerinde de çok güzel kombinler oluşturmaktadır. Özellikle örgü veya dantelli şallar abiye kıyafetler ile birlikte değişik bir tasarım oluşturmaktadır. Abiye kıyafetler ile kullanılan şalvar omuz üzerinden ve yan tarafından uzun atkı şeklinde kullanılırken, fileli modeller her türlü kıyafet üzerinde şıklığını göstermektedir.
 
            Şık kombinler yaratma konusunda genç bayanların tesettür modelleri ile birlikte cıvıl cıvıl renklerden oluşan desenli şal modelleri kullanımları kendi tarzlarını yansıtma konusunda önemli rol oynamaktadır. Tesettür modası olarak özellikle genç bayanların kendilerini özgü renkleri seçerek desenli şal aksesuarları ile bu kombinlerini tamamladıkları görünüyor. Özellikle kapalı kıyafet modelleri ile birlikte mevsim geçişlerinde şal modelleri mükemmel bir tercih olarak ön plana çıkmaktadır.
 
 Geçmişten Bugüne Şal Modelleri
 
            Geçmiş dönemlerde şal modelleri kullanımına bakıldığında genellikle olgun bayanların ve yaşlı kesimi oluşturan bayanların kapalı kıyafetleri ile birlikte başörtüsü şeklinde kullandıkları görülmektedir. Fakat günümüzde birbirinden güzel şal modelleri en uygun şal fiyatları kapsamında e-ticaret kolaylığı eşliğinde herkesin kolaylıkla erişebileceği ürünler olmaktadır.
 Özellikle şal seçenekleri sıra boncuklu püsküllü veya dantelli seçenekleri ile birlikte yumuşak renk tonların oluşturularak kullanıcıların tercihine sunulmaktadır.
 
            Günümüzde desenli şal fiyatı kumaş kalitesine ve işçilik oranına göre değişim göstermektedir. Bunun yanında şal modellerinin bağlama kolaylığı sağlaması ile birlikte değişik tasarımlarında ortaya çıktığı görülmektedir. Son dönemlerde ipek modasının yaygınlaşması tesettür modeller ile birlikte abiye elbise modellerinin de ayrılmaz parçası şal seçenekleri olmaktadır. Kalitesine ve renk seçeneğine göre desenli şal fiyatı 15 TL ile 100 TL arasında değişim göstererek mağazalarda ve e-ticaret sektöründe büyük ilgi görmektedir.