Sıralama seçin
Sadece Stoktakileri Göster

Topuz Tokası

Topuz tokası, başörtülü kadınların en çok ihtiyaç duyduğu yardımcı ürünler arasında yer almaktadır. Topuz tokası, başörtünün içerisindeki saçları şekillendirmek ve gün boyunca sabit kalmasını sağlamak için oldukça önemlidir.

Topuz tokaları, hem seyrek saçlı olan hem de kalın telli ve baş etmesi güç olan saç tiplerinde rahatça kullanılabilmektedir. Topuz tokası kullanan kadınlar, başörtülerine istedikleri şekilleri çok daha kolay bir şekilde verebilmektedir. Bu sayede başörtünün görünümü çok daha güzel olmaktadır.

Topuz Tokası Nasıl Kullanılır?

Topuz tokası kullanımı oldukça kolaydır. Başörtüsü takmadan önce, saçınızın nasıl durmasını istediğinize bağlı olarak ayarlama yapabilirsiniz. Saçlarınızın baş arkasında durmasını istiyorsanız, enseden topuz yapabilir ve topuz tokasını topladığınız saçınızın çevresine dolayabilirsiniz.

Saçınızın daha yüksekte görünmesini istiyorsanız ise, saçınızı kulak hizasının biraz üstünde toplayabilir ve aynı şekilde topuz tokasını saçınızın çevresinden geçirebilirsiniz. Topuz tokanızın gün boyunca hareket etmeden durmasını sağlamak için ise tek dolama yerine tokayı iki kat dolayarak sıkabilir ya da topuz tokasının birkaç yerine tel toka takarak sabitleme yapabilirsiniz.

Topuz Tokası Nasıl Olmalı?

Topuz tokası kullanmak isteyen kadınların dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de topuz tokasının türüdür. Zira topuz tokası gün boyunca saçta kalmaktadır. Saçınızın hacimli görünmesinin yanı sıra, terleme yapmaması da oldukça önemli bir noktadır.

Topuz tokasının yünlü ve çok tüylü olması saçınızın çok daha hacimli görünmesini sağlayabilir. Ancak bu gün içerisinde terlemenize sebep olacaktır. Bu nedenle tokanızın yün yerine tül içermesi büyük bir rahatlık sağlayacaktır.

Topuz Tokası Özellikleri

Topuz tokalarının özellikleri şu şekilde olmalıdır.

  1. Topuz tokası terletmemelidir.
  2. Topuz tokalarının lastiği gevşeme yapmadan kullanılabilmelidir.
  3. Topuz tokaları kabarık tüllerden yapılmalıdır.
  4. Topuz tokası, saçtan gün boyunca hareket etmeden durabilmelidir.

Topuz tokası almak isteyen bireyleri yukarıdaki hususlara dikkat ederek topuz tokası alışverişi yapmalıdır. Yukarıda belirtilen tüm bu hususları karşılayan topuz tokaları web sitemizde mevcuttur. Var olan modellerimize göz atarak saçlarınızın toplu ve hacimli gözükmesini sağlayabilir ve taktığınız şal ya da eşarbın daha güzel görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.