Eşarp Kombini Nasıl Yapılır?

28 Kasım 2022
Eşarp Kombini Nasıl Yapılır?

Eşarp kombini nasıl yapılır konusunda tesettürlü giyinmeyi tercih eden kişilerin vazgeçilmez aksesuarlarından birisi olan eşarp kombinlerinde en önemli faktör renklerdir. Her yaş grubu için farklı eşarp modelleri bulunur ve her türlü kıyafet kombini yapılabilmektedir. Tesettür giyinen kadınlar, kıyafet kombinlerini oluşturabilmek için farklı model ve renklere sahip eşarp çeşitlerinin bulundururlar. Eşarp seçimleri ile kumaş türü ve bağlama şekline göre seçilebilmektedir.

Eşarp ile kombin yapılırken günlük kıyafet ve özel gün kıyafetleri için farklı seçeneklerin olduğu görülebilmektedir. Eşarp ürünleri kombinlenirken farklı kumaş özelliklerine sahip olan modeller kombinlerde önemlidir. Bunun dışında cilt sağlığını düşünen ve daha şık olmaya çalışan kadınlar, eşarp kumaşı seçiminde ipek ürünlerini tercih edebilirler.

Kıyafete Uygun Eşarp Kombini Nasıl Yapılır?

Kıyafete uygun eşarp kombinlerine bakıldığı zaman kıyafete uygun eşarp seçiminde, giyim tarzına uygun eşarp kumaşı seçimi yapmak gerekir. Kıyafete uygun eşarp seçimlerinde birçok hususa dikkat etmek gerekir ve eşarp modelleri ile doğru eşarp kombin önerileri için dikkat edilmesi gerekenler,

  • Kıyafet modeli ve rengine göre eşarp seçimini doğru yapanlar her zaman daha şık görünmeyi başarır. Kıyafet kombinlerini oluşturmada doğru bir parça seçimi yapmak renk uyumu kadar kumaş kalitesi ve kalite uyumuna da dikkat edilmelidir.

  • Abiye kıyafetler için özel günlerde giyilen özel tasarımlara sahip kıyafet çeşitleridir ve abiye kıyafetler sadece özel günlerde giyildiği için özel olarak korunmaya çalışılır.

  • Günlük kıyafetler için kombin seçiminde spor görünen seçenekler ele alınır ve bu durumda eşarp seçimi yaparken daha rahat ve parlak olmayan kumaşlar tercih edilmelidir.

Eşarp Bağlama Şekline Göre Kombin Oluşturma

Eşarp modelleri ile bağlama şekillerine göre kombin oluşturmaya çalışanlar, tesettür giyiminde en fazla yapılan hataların neler olduğunu bilmelidir. Bu hatalardan birisi eşarpların bonesiz olmasıdır ve bonesiz bağlanan eşarplar kısa süre sonra kaymaya neden olabilir. Bağlama şekline göre kombin oluşturmaya çalışanlar, bağlama şekillerini, yüz hatlarına göre yapmalıdır. Yuvarlak, oval ve uzun yüz hatlarının her birisi için eşarp bağlama şekilleri farklıdır ve hanımlar yüz şekillerine ve bağlama tekniklerine uygun eşarp seçimi yaptıklarında kombini oluşturabilecektir. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.