Sıralama seçin
Sadece Stoktakileri Göster

Elbise Modelleri

Elbise modelleri, her kadının tercihine göre seçilmektedir. Birbirinden farklı elbise modelleri, pek çok kumaş türü kullanılarak üretilmektedir. Kadınlar, günlük kullanıma yönelik veya özel günlerde giymek amacıyla bu tarz elbise kategorilerini araştırmakta ve detaylı bilgiler edinmektedir. Her elbise, farklı model ve farklı renkte görülebilmektedir.

Tesettürlü elbise modelleri, kapalı olan kadınlar tarafından tercih edilmekte ve genellikle farklı şal modelleri ile kombinlenmektedir. Bu kategoriye özel olarak üretilen yazlık ve kışlık elbise modelleri de bulunmaktadır. Tesettürlü olmayan kadınlar için de normal elbiseler bulunmaktadır. Elbise modelleri ve elbiselerin nasıl kombinlendiğini merak ediyorsanız aşağıdaki açıklamaları okumanız yeterli olacaktır.

Elbise Modelleri

Kışlık elbise modelleri, kış aylarında tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle bu tarz ürünler için kalın kumaşlar kullanılmaktadır. Yazlık elbiseler için ise daha hafif ve daha ince kumaşlar tercih edilmektedir. Tesettürlü olsun olmasın her kadının tercih edebileceği bazı elbise modelleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Poplin elbise modelleri
  • Büzgülü elbise modelleri
  • Peony elbiseler
  • Nakış desenli elbiseler
  • Hasır kemer detaylı jakar elbise modelleri

Yukarıda yer alan ve son zamanlarda trend olan elbiseler, hem tesettürlü olan kadınlar hem de diğer kadınlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Bu noktada önemli olan detay, elbiselerin doğru bir şekilde kombinlenmesidir. Yanlış detaylar üzerinden bütünlenen elbiseler, sonuç olarak kötü bir görüntüye neden olacaktır. Bu nedenle örnek elbise kombinlerine göz atılması gerekmektedir.

Elbise Kombin Örnekleri

Elbise kombinleri, diğer parçalara göre çok daha kolay kombinlenebilmektedir. Ancak tercih edilen yan parçaların elbise ile uyum içerisinde olması önemlidir. Örneğin, hasır kemerli jakar elbise siyah tercih edecek olan bir kadının diğer aksesuar seçimlerinde sadelikten yana olması gerekmektedir. Çünkü bu tarz bir elbise kendi başına oldukça gösterişlidir.

Bunun dışında tercih edilebilecek olan bir diğer örnek ise büzgülü elbise mint olacaktır. Oldukça güçlü bir renk olan mint ile kombinlenecek parçaların özenle seçilmesi gerekmektedir. Bu noktada daha nötr tonlar tercih edilerek daha sade ve şık sonuçlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda tercih edeceğiniz büzgülü elbiselerde ufak kemer detayları da ekleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.