Cilt Tonunuza Göre Şal Seçimi Nasıl Olmalı?

16 Şubat 2021
Cilt Tonunuza Göre Şal Seçimi Nasıl Olmalı?

Birkaç tüyo ile kendimize uygun bir renk paleti oluşturmak ve bu sayede çok basit bir kombin bile yapsanız çok iyi gözükme garantili görünümler elde etmek mümkün.

Geniş renk seçeneklerini Pamuk Vual Serimizi inceleyerek, ulaşabilirsiniz.

Öncelikle şu konuyu bir açıklığa kavuşturmamız gerekiyor. Beyaz tenli misin, Buğday mı yoksa esmen tenli misin? Bu karara vardıktan sonra ten renginizin koyuluk-açıklık durumuna göre çok isabetli birkaç renk önerisi seni bu dertten kurtaracak!

Beyaz/Açık Ten

Yaz aylarında güneşten kaçacak yer arıyorsanız büyük ihtimalle beyaz-açık tenlisiniz.  Beyaz tenlilere en çok yakışan renkler; gri, kahverengi, bordo, yeşil, lacivert ve mavi tonları. Beyaz tenliler kontrast oluşturacak koyu renkleri tercih ettiğinde risksiz ve iyi bir görünüme kavuşacaklar.

Mio Caz serimizdeki geniş renk seçeneklerini incelemeyi unutmayın.

‘Hiç açık renk kullanamaz mıyız?’ derseniz tabi ki kullanabilirsiniz. Burada da biraz cilt alt tonu devreye giriyor. Kum, camel, haki gibi tonları tercih edebilirsiniz. Fakat kaçınmanız gereken renkler ise uçuk, pastel tonlar, bej gibi cilt renginize çok yakın tonlar. Bu renkler içinde tamamen yok olabilirsiniz.

Bordo çok yakışan bir tonken canlı kırmızılar bir o kadar uzak durmamız gereken tonlar. Beyaz tene yansıması ile sizi daha kızarık gösterecek ve  üzerinize fazla bir enerji yüklemesi yapacaktır. Her zaman çok dikkat çekme iyi bir şey değildir sonuçta.

Buğday Ten

Yazın güneşten kaçmak yerine bronzlaşanlardansanız kumral tenler için renk paletini tanımaya başlayabiliriz. Size en çok yakışacak tonlar bir rengin canlı ve koyu olan tonunu tercih ettiğinizde oluşanlar aslında. Aynı zamanda açık renkler de ten renginizle uyum içerisinde olacaktır. Bal rengi ve karamel de çok yakışacak renkler arasında. Kaçınmak gereken renkler ise kahverengi tonlarında teninizin ya çok koyusunda ya da çok açığında tercih etmeniz iyi olacaktır ten renginize yakın kahve tonları, zeytin yeşili ve hardal sarısı gibi tonlar ten renginizle uyum sağlamayacaktır.

Medine İpeği Serimizdeki renkleri inceleyip sana en uygun tonları bulman çok kolay.

Esmer Ten

Koyu tenliler güneşin tüm ışıklarını kendilerinde toplar çoğu rengin de yakışacağı bir enerjiyi etrafına yansıtırlar. Tüm açık ve pastel renkler özellikle Beyaz renk esmerler için mükemmel bir tercih olacaktır her mevsim. Kırmızı ve turuncu tonları da cilt tonunuz ile tam bir uyum içerisinde olacaktır. Siyah herkese yakışır fakat minimumda tutmaya özen gösterebilirsiniz. Sizi daha canlı gösterecek çok daha fazla seçeneğiniz var. Lacivert ve acı kahve tonları da kaçınılması gereken renkler arasında.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.