Abiye Şal Seçimi Nasıl Olmalıdır?

09 Ağustos 2022
Abiye Şal Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Abiye şal seçimi nasıl olmalıdır genel olarak abiye, düğün, kına ve çeşitli kutlamalar için tercih edilen şık kıyafetlerdir ve özellikle tesettürlüler için şal seçimleri önemli tercihler arasındadır. Genellikle seçilen abiyeler ile uyumlu olacak şalları belirlemeleri ve bu sayede uyumlu görünmeleri gerekir. 

Tesettür giyimi tercih eden kadınların abiye şal seçimi nasıl olmalıdır konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu şalın rengidir. Abiyeler için şal rengi belirlenirken şalın beraber kullanılacağı abiye göz önüne bulundurulmalıdır. Böylelikle abiyeye uyumlu olacak şal modelleri seçilebilir. 

Abiye Şal Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Abiye şal seçiminde dikkat edilmesi gerekenler genel olarak bakıldığı zaman kişilerin düğün, kına gibi organizasyonlarda şık görünmelerini sağlar ve rengine göre abiye seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasında,

  • Beyaz renkli abiyeler için kırmızı, siyah, bordo, lacivert, mavi ve yeşil tonlarında abiye şal seçilebilir.

  • Pudra renkli abiyeler için füme, somon, pudra, krem rengi, eflatun, vişne çürüğü, mor şal gibi renkler seçilebilir.

  • Siyah abiyeler kombin yapılırken en kolay abiye türünü oluşturur ve hemen her renkte abiye şal tercih edilebilir. En yaygın tercih edilen renkler ise bordo, eflatun, kırmızı, taba, yeşil, gümüş ve mor renkleridir.

  • Kırmızı renkli abiyeler için gümüş, siyah, bej, beyaz ve krem renkteki abiye şallar seçilebilir.

  • Yeşil renkli abiyeler için krem, mor, siyah, pudra ve somon rengi abiye şallar seçilebilir.

Kumaşına Göre Abiye Şal Seçimi 

Kumaşına göre abiye şal modelleri seçimlerinde önemli olan bir husus şalın kumaşıdır. Abiye şallar, düğün gibi özel günlerde kıyafetler üzerinde tercih edilen ürünler olduğu için gösteriş sağlamaları önemlidir. Bu nedenle doğru kumaştan üretilen abiye şalın seçilmesi gerekebilir. 

Abiye olarak adlandırılan giyim ürünleriyle uyum sağlayacak abiye şallar, saten, şifon, pamuklu ve medine ipeği şallar olabilir. Abiye şal seçiminde tarz önemli bir konudur. Şal tercih edilecek abiyenin tarzına uygun olmalıdır. Sade bir tarza sahip abiyeler için daha dikkat çekici ve gösterişli olan abiye şal modelleri tercih edilebilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.